Promień słońca w żarówce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 lipca 2011 07:05
 
Finał słonecznego projektu PDF Drukuj Email
środa, 20 lipca 2011 11:22

W sobotę, 16 lipca, w Pogwizdowie odbył się festyn na zakończenie projektu „Promień słońca w żarówce”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach w ramach programu „Szkoły dla Ekorozwoju 2010/2011”. Na polanę przy stawie licznie przybyły dzieci z Pogwizdowa, Paszowic, a nawet Nowej Wsi Wielkiej, które przez pół roku realizowały działania projektu, a także inni mieszkańcy wsi. Powitali ich dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Świderska, Sołtys Pogwizdowa Marek Sowa i instruktor świetlicy w Pogwizdowie Dorota Pisulska.

Więcej…
 
Z wizytą w elektrowni i na zamku PDF Drukuj Email
wtorek, 12 lipca 2011 10:34

W czwartek, 7 lipca, czterdziestoosobowa grupa dzieci z gminy Paszowice wybrała się na całodniową wycieczkę na zaporę i elektrownię wodną na Zalewie Leśniańskim oraz na zamek Czocha. Wycieczka była jednym z końcowym działań projektu „Promień słońca w żarówce”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach w ramach programu „Szkoły dla Ekorozwoju 2010/2011”.

Więcej…
 
Strażacy szkolili PDF Drukuj Email
piątek, 24 czerwca 2011 09:59

 

W ramach projektu „Promień słońca w żarówce”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w ramach programu Szkoły dla Ekorozwoju, w świetlicy w Pogwizdowie odbył się dla dzieci wykład na temat porażenia prądem elektrycznym, przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Pogwizdowie.
Więcej…
 
Oszczędzam energię – chronię klimat PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 11:12
SPRAWOZDANIE
 
Kluczowym celem  konkursu edukacyjnego „Oszczędzam energię – chronię klimat” (Program ekozespołów), w którym wzięły udział ośmioosobowe ekozespoły ze świetlic środowiskowych w Nowej Wsi Wielkiej, Pogwizdowie i Paszowicach należące do Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach, jest przeprowadzenie działań na rzecz poszanowania energii, zmniejszenie śladów ekologicznych dzieci i młodzieży, podejmowanie działań na rzecz społeczności lokalnej, tworzenie trwałych nawyków i zachowań ekologicznych, a także upowszechnienie tych działań w lokalnych mediach i na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach. W ramach tych działań dzieci i młodzież z terenu Gminy Paszowice uczestniczyły w szeregu zajęć, konkursów i doświadczeń dotyczących energii.
Więcej…
 
Reportaż fotograficzny PDF Drukuj Email
piątek, 01 kwietnia 2011 10:48

Audyt nawyków energetycznych dzieci i młodzieży.
Więcej…
 
Ferie z energią PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 marca 2011 14:09

 

 

Podczas tegorocznych ferii, w dniach 15 – 16 lutego, w Gminnym Ośrodku Kultury w Paszowicach zostały przeprowadzone warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach realizacji projektu „Promień słońca w żarówce” (Program Dotacyjny „Szkoły dla Ekorozwoju 2010/11), a także w ramach udziału w konkursie „Oszczędzam energię – chronię klimat” (Program ekozespołów Fundacji GAP POLSKA). Uczestnikami warsztatów byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych.
O przygotowaniech do tegorocznych ferii posłuchaj tutaj:http://www.legnica.fm/index..php/fakty/5154-energetyczne-ferie-w-gminie-paszowice
Więcej…
 
Zbieramy baterie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 lutego 2011 08:49
W ramach udziału w konkursie Programu ekozespołów „Oszczędzam energię – chronię klimat”, ekozespoły z Gminnego Ośrodka Kultury w Paszowicach organizują kampanię „Baterie zbieramy, o ekologię dbamy!”
Dlaczego baterie szkodzą zdrowiu i środowisku człowieka? Dlatego że w bateriach znajduje się wiele szkodliwych substancji, m. in. toksycznie działające metale ciężkie, elektrolity mające właściwości żrące i korozyjne, a także smoła, folia, a nawet wodór.
Więcej…