Najpiękniejsza kartka wielkanocna już wybrana PDF Drukuj Email
wtorek, 07 kwietnia 2020 10:25

Piętnaście pięknych kartek wpłynęło na Gminny Konkurs Plastyczny „Kartka Wielkanocna”. Ich autorami byli zarówno mieszkańcy Gminy Paszowice, jak i jej sympatycy z Dolnego Śląska.

 

 

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci kartki świątecznej. Niektórzy całymi rodzinami przystąpili do realizacji konkursowego zadania. W kategorii najmłodszych czyli przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej najlepiej – w ocenie komisji – wywiązał się z tego zadania Miłosz Grudke z Paszowic. Miejsce drugie przypadło aż trzem uczestnikom: Krzysztofowi Jamrozowi, Marcie Kapitaniec i Monice Bukało, a trzecie – Helenie Jamroz.

W kategorii drugiej (klasy IV – VIII SP) najlepsza okazała się kartka wykonana przez Hannę Miżdal. Drugie miejsce przyznano Alicji Grudke, a trzecie – Marcelinie Wieczorek.

Najwięcej kartek wykonali uczestnicy z trzeciej kategorii wiekowej (szkoły ponadpodstawowe i dorośli). Tutaj bezkonkurencyjna okazała się kartka świąteczna autorstwa Katarzyny Bącal, przewodniczącej KGW w Pogwizdowie. Na drugim miejscu uplasowała się kartka Patrycji Kubiak, a na trzecim - Daniela Sawy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom inwencji twórczej w tym trudnym czasie. Nagrody i dyplomy dotrą do nich pocztą. A wszystkim chcielibyśmy przekazać życzenia, jakie znalazły się na kartce świątecznej Moniki Bukało:

W tym trudnym czasie życzę wszystkim zdrowia i żeby każdy spędził Święta razem z rodziną, bo rodzina to największy skarb.